Następna panorama za...

szukasz...


Administrator Kategoria: Inne Panoramy
Opublikowano: 07 październik 2014 Odsłony: 7177

 

 Linia Mołotowa miała pomóc zatrzymać atak nieprzyjaciela na czas potrzebny do przeprowadzenia mobilizacji, a następnie miała służyć jako wsparcie działań zaczepnych własnych wojsk. Zadania te nie mogły być i nie zostały wypełnione. Atak niemiecki zaskoczył Sowietów. Wprawdzie służby wywiadowcze i informacyjne donosiły o nadzwyczajnej koncentracji niemieckich wojsk na granicy, ale rozkazy dotyczące postawienia w stan gotowości armii i obsadzenia stanowisk w schronach bojowych często docierały do oddziałów już po rozpoczęciu działań wojennych. Dodatkowe zamieszanie wprowadził fakt, że atak rozpoczął się w niedzielę. W poprzedzający ją sobotni wieczór kwitło życie towarzyskie i kulturalne, w miejscach obozowania oddziałów organizowano zabawy i pokazy filmów. Związane z tymi rozrywkami picie alkoholu spowodowało osłabienie zdolności bojowej żołnierzy. Na czas zdążono obsadzić tylko część schronów, niektóre obsadzano już pod ogniem nieprzyjaciela. Odizolowane punkty oporu nie powstrzymały szybkiego pochodu Niemców – zostały one najczęściej ominięte i pozostawione do likwidacji oddziałom drugorzutowym *)
Bunkier na panoramach - prace rozpoczęto w marcu 1941 r. W punkcie oporu "Duńkowice-Piaski" zrealizowano dwa betonowe schrony bojowe. Betoniarnia i kierownictwo robót znajdowało się na terenie folwarku w Duńkowicach. Prace były prowadzone przez strojbatalion.

*) - Wikipedia

Panorama została wykonana głowicą Gobi, do panoram sferycznych firmy Bushman Panoramic - opis i test głowicy pod tym linkiem.

Pooglądaj panoramę w nowym oknie przeglądarki link  Panoramę można również pooglądać na komórkach, tabletach i komputerach Apple - Mac.

From Address:

You are here:   HomePanoramy InneBunkier Mołotowa - Charytany

Pogoda Lubaczów

Odwiedziło nas

Prawa autorskie

Kopiowanie zdjęć, panoram,

fragmentów zdjęć i panoram bez zgody autora zabronione.

admin@lubaczow360.pl