Następna panorama za...

szukasz...


Administrator Kategoria: Inne Panoramy
Opublikowano: 29 lipiec 2012 Odsłony: 6131

Żelazno koło kłodzka to niezwykle malowniczo położona miejscowość na ziemi kłodzkiej. Tutejszy kościół, położony na wzniesieniu, otoczony murem obronnym, tuż obok średniowieczniej wieży rycerskiej (widać ją na pierwszej panoramie). Obecnie rozwija się tu kult św. Marcina, patrona miejscowego kościoła. 

Relikwie św. Marcina odnalazł w 2010 r. w parafialnym lamusie ks. Bolesław Stanisławiszyn, tutejszy proboszcz. I po konserwacji wyeksponował na ambonie.

Żelazno to wieś niezwykle gościnna, przekonują się Ci, którzy już odwiedzili ks. Proboszcza. Po zwiedzeniu kościoła ks. Proboszcz zaprasza w swoje progi, proponując strudzonym turystom rogale św Marcina, pierniki świętomarcińskie, chleb "Janosik" z kolorowym smalcem, napój miodowy przypominając smakiem piwo miodowe i danie firmowe domu - "ogórki małosolne z ... miodem". Zapewniona jest przy tym ogromna dawka humoru. Ci którzy jakimś cudem nie zapomną w tym czasie o Bożym świecie, bardzo łaknąc z nim kontaktu, mają możliwość skorzystania z kawiarenki internetowej. Na miejscu można zobaczyć jak wyrabia się kosze z wierzby energetycznej, a także jak działa ekologiczna kotłownia na biomasę. *)

Zapraszam na Wirtualną wycieczkę po parafii w Żelaźnie wraz z ks. Proboszczem Bolesławem Stanisławiszynem.

Strona Parafii pw. św. Marcina Biskupa w Żelaźnie

*)Treść zaczerpnięta z folderu "W gościnie u Proboszcza ks. Bolesława - Żelazno (ziemia kłodzka).


 

You are here:   HomePanoramy InneParafia pw. św. Marcina Biskupa w Żelaźnie - wirtualna wycieczka

Pogoda Lubaczów

Odwiedziło nas

Prawa autorskie

Kopiowanie zdjęć, panoram,

fragmentów zdjęć i panoram bez zgody autora zabronione.

admin@lubaczow360.pl